ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7832270
*
nr 783 2270
Spegel
Gustaviansk stil, höjd: 47
Kondition: (nyproduktion)
Utrop:
400 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 oktober 2012
kl 19:12:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/10 13:25:58
1
250 kr
12/10 14:34:07
2
150 kr
13/10 09:58:30
3
250 kr
14/10 14:43:39
4
350 kr
14/10 16:57:57
5
450 kr
15/10 13:53:34
6
500 kr
15/10 17:13:24
1
750 kr
15/10 18:19:13
6
600 kr
15/10 18:27:28
6
700 kr
15/10 18:28:24
6
800 kr
15/10 18:37:19
1
850 kr
15/10 19:02:12
6
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
*
Spegel
Kondition: (nyproduktion)
nr 783 2270
Spegel
Gustaviansk stil, höjd: 47
Kondition: (nyproduktion)
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 oktober 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/10 13:25:58 | 1 | 250 kr |
12/10 14:34:07 | 2 | 150 kr |
13/10 09:58:30 | 3 | 250 kr |
14/10 14:43:39 | 4 | 350 kr |
14/10 16:57:57 | 5 | 450 kr |
15/10 13:53:34 | 6 | 500 kr |
15/10 17:13:24 | 1 | 750 kr |
15/10 18:19:13 | 6 | 600 kr |
15/10 18:27:28 | 6 | 700 kr |
15/10 18:28:24 | 6 | 800 kr |
15/10 18:37:19 | 1 | 850 kr |
15/10 19:02:12 | 6 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45